VÍTE

KNOW IT -> Kdo je dobrý kadeřník? / Who is a good Hairdresser

22. července 2014 v 16:44 | Michiyo Yokomura
Téměř mě svrbí jazyk říci, že z řad pro nás obyčejné smrtelníky už v podstatě nikdo. Ale to bych některým skutečně křivdila. I mezi neVIP se najdou tací, co své práci skutečně rozumí, dělají ji rádi a jsou velice šikovní.


Už v předešlém článku jsem vylíčila, jak najít dobrý salon a s ním i několik základních prvků, podle kterých volit svého kadeřníka nebo kadeřnici. Přesto jsem tam nezahrnula zcela všechna kritéria a body, podle kterých kvalitního pečovatele vašich vlasů poznáte. Co a kdo se tedy má skrýva za nůžkami?

Bod č. 1 - Vím, co dělám

Pokud na vás člověk s nůžkami v ruce působí nedůvěryhodně nebo máte při akci pocit, že vlastně ani neví, co má s vašimi vlasy dělat, je něco v nepořádku. Na dobrém kadeřníkovi či kadeřnici poznáte už při mytí hlavy, zda opravdu ví, co dělá a nepatří mezi dlouhou řadu rádoby profíků.
Nicméně nejen umění střihu a barev je to, co dělá dobrého kadeřníka opravdu dobrým. Správný kadeřník by měl zastat roli vlasového poradce a měl by vlasům skutečně rozumět. Když ale píši skutečně, myslím doopravdy. Měl by si vždy vědět rady se všemi možnými typy vlasů a měl by vám dokázat obhájit své doporučení tak dokonale, aby vás v nejlepším případě přesvědčil. Kdo si myslí, že být dobrou kadeřnicí znamená jen umět trochu kloudně zacházet s nůžkami a znát základy chemie, šeredně se plete. Vlasům se prostě musí rozumět, musí se znát, musíte mít nespočet vědomostí, abyste mohli zazářit. Jinak nikdy nebudete vědět, co děláte, na sto procent.

Bod č. 2 - Jsem kadeřník

A nestydím se za to! Dobrá, obvykle se kadeřnice opravdu nestydí za to, že jsou kadeřnicemi. Nicméně dost často to na nich na pohled nepoznáte, aneb jak se říká, kovářova kobyla chodí bosa. To velmi často platí právě u kadeřnic, bohužel tady bych tvrdila, že opravdu kvalitní kadeřnici a kadeřníka poznáte podle jeho vlastní hřívy. Pokud je pěstěná a vždy hezky upravená, i kdyby byla jen stáhnutá do ohonu, je to známka znalostí, praciznosti a především faktu, že ta osoba vlasy prostě miluje. Protože kdyby ne, měla by snad náladu starat se ještě se vším všudy o vlastní pokrývku, když denně obskáče desítky cizích?
Přesto to neznamená, že byste si podle vlasů měli vybírat kadeřníka či kadeřnici. Potom by totiž ti holohlaví byli namydlení, například :D Ani nemusíte být obklopení v rámečcích vystavenými diplomy, oceněními a kdejakými rekvalifikacemi, abyste si je mohli čestně přečíst. Nicméně pokud se svého kadeřníka dotážete na vzdělání, měl by vám s radostí vylíčit, co vše prodělal, kam zašel a kde všude se učil, přičemž by bezesporu měl stále navštěvovat různé rauty, předváděčky a sem tam od času si zaběhnout na nějaké novátorské školení.

Bod č. 3 - Mluvím a poslouchám

Rozhodně tu teď není řeč o klepech a vyprávění, co jste včera zažili nebo viděli. Sice je příjemné jen tak si s někým poklábosit, když vám právě zkrášluje hřívu, ale pokud budeme hovořit o mluvení a poslouchání, myslím tím výhradně hovor o vašem přání a možnostech.
Kadeřník by se měl vždy ptát a poslouchat, po čem vaše srdce právě zaplesalo, to jsme si už řekli minule. Stejně jako by vám poté měl dát najevo svůj názor. Názor, který je podložený profesionálním věděním. Dobrý kadeřník prostě musí vědět, že vaše jemné vlasy neunesou dlouhý rovný střih a rozhodně by měl být schopný přesvědčit vás, že ty roztřepené délky opravdu nic nezachrání a vlasům prospějete jedině tím, že je sundáte. A tohle je zřejmě to největší umění, kterým může kadeřník oplývat. Dokázat vás i přes počáteční odpor přesvědčit k tomu, co je pro vás a hlavně vaše vlasy skutečně nejlepší, je téměř nadlidský úkol.

Bod č. 4 - Spřízněná duše

Pokud si nesedíte, nemůže to fungovat. I kdyby jste měli nejlepší kadeřnici pod sluncem, jakmile si neporozumíte i čistě lidsky, nebudete jí důvěřovat a nebudete k ní chtít chodit. U profesí jako je kadeřník bude vždy nutné i charakter a působení na své okolí, protože něco tak cenného jako je váš porost svěříte jen člověku, který na vás působí důvěryhodně a chlácholivě. Jednoduše, sympatie v tomto ohledu hrají velkou roli. Proto se svým kadeřníkem mluvte a trochu poznejte, co je to za člověka. Jedině tak si utvoříte příjemnou atmosféru a vložíte do jeho rukou potřebnou důvěru.

Bod č. 5 - Jsem unikátní

A nemusí to být nutně unikátnost ve vlastním vzhledu. Mělo by se jednat spíše o vyjímečnost, co se týče odvedené práce. Hotový účes je téměř jako podpis a každý má unikátní rukopis. Tudíž i kadeřníci mají, nebo by spíše měli mít, ojedinělý způsob, kterým pracují a dosahují svých výsledků. Takže když poté potkáte někoho na ulici, mělo by vás ihned napadnout, že je to práce z dílny vašeho kadeřníka. Tohle je ovšem do značné míry spíše fantaskní představa než realita, proto se můžeme omezit jen na odlišnost, kterou vnímají vaše vlasy, když se o ně postarají ruce kadeřnice nebo ty vaše, či cizí.

KNOW IT -> Jak najít dobré kadeřnictví / How to find a good Hairdresser

22. července 2014 v 16:26 | Michiyo Yokomura
Nejsem žádný odborník, nevystudovala jsem kadeřnictví, ani nedělala žádný kurz či rekvalifikaci. Vše, co vím a znám jsou věci, které jsem nasbírala postupem času z různých zdrojů. Od kadeřnic, učebnic, internetu a především vlastních zkušeností. A protože jsem začala amatérsky lézt do zelí zdejším kadeřnictvím svým (ne)uměním, musela jsem se naučit i něco víc než jen jak nanést barvu nebo udělat střih, protože pokud nechcete lidem ublížit a o vlasy je spíše připravit, něco o tom více do hloubky vědět prostě musíte.


Nenechte se ovšem mýlit. Kadeřnický um totiž není to jediné, podle čeho byste měli vybírat. Může se vám to zdát trochu divné, ale váš kadeřník či kadeřnice by vám měl sedět rovněž jako člověk a dělat vše k vaší spokojenosti. Pár šikovných rukou totiž vyprodukují školy a kurzy každý rok po desítkách, ti skutečně dobří jsou tu však po skrovnu, přestože na nějaké to kadeřnictví či salon narazíte v podstatě na každém druhém rohu. Jak tedy najít kadeřníka s velkým K?

Bod č. 1 - Všímat si

Neměli byste salon či kadeřnictví hodnotit zvenčí, protože umístění jsou často odkázaná na prostory, jež byly zrovna volné a vhodné, takže s jejich venkovním vzhledem nemohou příliš dělat. Pokud ale vlastní výlohy, na ty už byste hledět měli. Pokud se vám nelíbí jejich uspořádání, vzhled nebo na vás celkově nepůsobí dobře, je poměrně malá pravděpodobnost, že se shodnete s personálem uvnitř. Zřejmě máte každý jiný vkus. Často vás také právě výloha informuje nejen o prestižnosti, ale také o značce, s níž právě toto kadeřnictví pracuje i stylu, kterým se zaobírá nejvíce. Může vám to přijít trochu zvláštní, ale každé kadeřnictví se víceméně na něco specializuje, tudíž byste měli hledat to, co právě vy potřebujete. Všeumělství totiž také není právě tím nejlepším znamením, pokud ovšem nemají pouze více kadeřníků s různým zaměřením. Takže až budete příště hledět do některé výlohy salonu, všímejte si!

Bod č. 2 - Cítit se příjemně

Když už se do některého kadeřnictví vejít rozhodnete, dejte na první dojem. Dýchla na vás příjemná atmosféra nebo spíše neutrální? Jdete hrdě dovnitř nebo se cítíte nesměle? Máte sto chutí se už ve dveřích otočit a utéci nebo se s úsměvem usazujete? Tohle vše jsou důležité otázky, na než byste měli brát zřetel. Pokud totiž už při vstupu zapochybujete, není to dobré. Znamená to, že vám tam něco nesedí a ačkoli to nemusí vůbec souviset s kadeřníky uvnitř, bude vám to vadit stále. A upřímně, kdo chce hodinu nebo dvě strávit na místě, kde se necítí úplně dobře?

Bod č. 3 - Kadeřník je spřízněná duše

Nejideálnější je zajít do kadeřnictví osobně. Žádné objednávání na slepo po telefonu či emailu, to tedy ne. Doktora byste si takhle přeci také nevybírali a kadeřníkovi svěřujete svou velice cennou část hlavy. Proto si vždy dotyčnou osobu proklepněte a zjistěte, zda na vás působí pozitivně nebo je to naopak člověk, s nímž byste na ulici neztratili ani slovo. Sledujte, jak na vás reaguje, jak k vám přistupuje a nakolik je ochotný zodpovídat vaše dotazy. Jako k zákazníkovi by vůči vám měl být totiž vždy vstřícný, i kdyby měl práce nad hlavu.

Bod č. 4 - Bavte se

Doopravdy správný kadeřník by si vás měl po prvním setkání objednat především na konzultaci. Říkáte si, že chcete přeci ostříhat nebo obarvit a ne udělat transplantaci? To je pravda, přesto se jedná o část vašeho těla a kadeřník i vy byste o sobě měli mít určitou představu. On o vašem stavu, vy o jeho přístupu. Proto by před jakýmkoli kadeřnickým zákrokem měla proběhnout konzultace. Smutné je, že s tímhle jsem se v žádném kadeřnictví ještě nesetkala nebo ne v takové míře, v jaké bych si to představovala.
Nicméně pokud vám ji kadeřnice nenabídne sama od sebe, je to sice na pováženou, ale neházejte flintu do žita. Prolstě si o ní řekněte sami a uvidíte, jestli ochotně svolí nebo si poklepe na čelo. A co byste při konzultaci měli vlastně probrat?
Především vaše vlasy, samozřejmě. Jaký typ vlasů podle vás máte, jaké přípravky používáte, co upřednostňujete, jak své vlasy upravujete, jestli je barvíte a čím, zda máte alergie a někteří se vás mohou zeptat i na životní styl, protože ten je pro vlasy rovněž velmi důležitý. Všechny tyhle informace by si přitom měla kadeřnice zanést do osobní kartotéky, kam si vytvoří kartu s vaším jménem a kam bude vždy moci nahlédnout. Už to vypadá jako sci-fi? Tím to však teprve začíná!


Bod č. 5 - Informace, Informace a... Informace

Rozhodně se ptejte. Na vše. Když se vyptá kadeřník vás na vše potřebné, měl by si od vás vyslechnout, co po něm vlastně chcete. Poté by se měl podívat na vaše vlasy a udělat si vlastní obrázek, protože i když mu řeknete, že je máte takové a takové, může zjistit, že jsou na tom úplně jinak, než jste si sami mysleli. S tím by vám měl říci, jestli je vhodné to, co po něm žádáte či nikoli, vysvětlit vám proč a doporučit raději něco jiného. V ten okamžik by jste se ovšem měli opět ptát, zjišťovat a dohodnout se, aby jste byli spokojení vy, vaše vlasy i kadeřník. Vzájemné informace jsou totiž základ.

Bod č. 6 - Vše má svůj čas

Protože předpokládám, že takováhle konzultace zabere minimálně půl hodiny a většinou si kadeřnice vyhrazuje něco kolem hodiny na jednoho zákazníka, nedojde hned na poprvé k nějaké větší akci. Na druhou stranu úplně promarnit zbytek času, pokud ani jeden smrtelně nespěcháte, je škoda, takže zbývající čas se může hodit na regenerační zábal. Například. Vy si přitom ověříte, že vám kadeřnice opravdu vyhovuje a ona se lépe seznámí s vašimi vlasy. Záleží to ale samozřejmě na tom, co vlastně potřebujete.
Pokud se jedná o větší zásah jako je složitější barvení, střih, sundávání barvy nebo jiné "chemické" úpravy, je lepší domluvit se na další návštěvě, protože tyhle věci potřebují svůj čas. Kadeřnice, co pracují v presu s tím, že za deset minut už jim má přijít další zákazník a ona vám ještě nezačala ani fénovat hlavu, to nemají úplně zvládnuté a výsledek uspěchané práce vás může nepříjemně překvapit. Dobří kadeřníci mají narváno neustále, ale na každého zákazníka si udělají dostatek času, aby nepracovali pod tlakem.Mám dost nepříjemných zkušeností s tím, že mě kadeřnice šla barvit a už sledovala hodiny, protože jí za chvíli měl dojít další zákazník. To prostě nepochopíte...

Bod č. 7 - Světla, kamera, Akce

Nastává velká chvíle. Sedíte na křesle a čekáte, co se bude dít. Vše jste už předem vyřešili, kadeřník je seznámený s tím, co za přípravky používat může a co ne, oba máte jasno v tom, jak to má na konci na vaší hlavě vypadat a nyní jen musíte projít tím nejpodstatnějším. Procesem k novému účesu.
Obvykle se začíná u mytí, pokud nejdete na barvení s tím, že máte vlasy čisté a barví se na sucho. Věcí, co by měl každý kadeřník dělat a co téměř žádný bohužel nedělá, je říkat vám o všem, na co se chystá. Informovat vás, že vám právě umývá vlasy šamponem, že používá kondicionér a masku a především vám nedrápat hlavu nehty! Vím, že to spousta z vás má ráda, ale pokožce to opravdu nesvědčí a vlasy se takhle skutečně umývat nemají. Stejně jako by vám poté neměl drhnout vlasy ručníkem, protože správné je pouze je jemně zabalit a přebytečnou vodu z nich vymačkat.
Jakmile dojde na stříhání a barvení, měl by vám vždy vysvětlit, co jde dělat, abyste mohli případně zareagovat a zastavit ho, pokud by došlo k nějakému nedorozumění nebo jste si to nakonec rozmysleli.

Bod č. 8 - Spokojenost

Pokud kadeřnice dodrží vše, jak bylo domluveno, je zručná a dokážete spolu i během procesu komunikovat, měl by být výsledek k vaší spokojenosti. Nemějte jí za zlé, když vám doporučí ustřihnout konečky o dva centimetry více než jste chtěli, protože vidí nehorázně roztřepené konečky, které vašemu snu o vlasech až po hýždě opravdu nepomohou. Nekamenujte ji, protože z vás z fleku neudělala blondýnu, i když vaše barva je světle hnědá. Není neochotná, jen z vás nechce udělat hromádky neštěstí s pár chlupama místo vlasů. A takhle bych mohla pokračovat dále a dále. Pokud vám kadeřnice vaše rozmary rozmlouvá a umí vám to dostatečně obhájit, myslí to s vámi dobře a není to proto, že to neumí nebo je jen neochotná to udělat. Stejně jako byste si měli dávat pozor na ty, co jsou až příliš ochotné udělat velký zásah za jedinou návštěvu, protože těm jde jen o výdělek a vaše vlasy jim nic jiného neříkají. A to nechcete.
Pokud si najdete kadeřnici, se kterou si padnete do noty, vždy se dokážete rozumně domluvit a budete domů chodit sice o pár stovek (a nejspíše o více stovek) lehčí, ale spokojené a šťastné, protože budete mít i ze svých pár cancourů krásnou a pěstěnou hřívu. Rozhodně si nechtě rovněž poradit, jak o vlasy i nadále pečovat, protože správný a dobrý kadeřník dokáže i naprosto zničené a tragické vlasy dát po čase dohromady.


Doufám, že někomu alespoň trochu tyhle body pomohou, aby se zorientoval v nepřeberném množství salonů a našel si to své pravé, pokud ještě nenarazil na zlatou žílu. Pokud ano, gratulujte si a rozhlašte to dále.
A věřte, že nejsem blázen, když tu mluvím o kartách jednotlivých zákazníků, pohovorech a dalších neskutečnostech :) Ti nejlepší kadeřníci a kadeřnice mají spousty zákazníků, takže si nemohou každého pamatovat detailně, pokud k nim nechodíte už pěkných pár let a nevybudujete si pevný vztah. Proto jsou uložené informace skvělou pomocí i pro ně samotné. Ale pokud se dostanete do bodu, že k němu budete chodit ještě za deset let, s vysokou pravděpodobností už nebude třeba, aby vám popisoval krok za krokem při své práci. Tam už je ta důvěra úplně někde jinde.

KNOW IT -> Povídání o vlasech / Talking about hair

22. července 2014 v 16:18 | Michiyo Yokomura
Vlasy jsou koruna hlavy. Lvi by mohli vyprávět.

Článků, rad a návodů související s vlasy najdete na internetu i v časopisech tisíce. Obvykle se jedná o informace, které se omýlají stále dokola jen v nově navlečeném kabátku a častokrát si důrazně protiřečí. Jeden potom neví, co si vybrat, čemu věřit, co ozkoušet a co ne... Co potom s tím?
Je to jednoduché. Musíte se řídit výhradně podle sebe a všímat si podstatných detailů, které vám napoví koho poslouchat a koho ne. Vždy ale především musíte poslouchat své tělo.


Biologické nebo chemické popisy si rozhodně nechám od cesty. Ty vesměs nikoho nezajímají nebo jim víceméně ani nerozumí. A kdo není kadeřník, ani tyhle znalosti nepotřebuje. Každému stačí vědět, že vlas je živá tkáň tvořící se ve vlasové cibulce (součást vlasového kořene) pod povrchem kůže a výsledný vlas (stvol) se skládá ze tří vrstev (Kutikula, Kortex, Medulla).A právě těmhle dvěma věcičkám dáváme pořádně zabrat ze všech možných stran. A co že jim to hrozného provádíme?

- nezastřihujeme
- tepelně upravujeme
- chemicky barvíme
- špatně vyživujeme
- přehnaně opečováváme
- stylingujeme
- otrháváme

A spoustu dalších špatností jim vyvádíme. Přitom to děláme proto, abychom se líbili a vlasy vypadaly co možná nejlépe, což je docela ironické. Jenomže v dnešní době se bez nějakých těch zásahů neobejde v podstatě nikdo, komu není zcela lhostejné, jak vypadá. Proto se setkáváme přibližně se třema až čtyřma druhama vlasů. Které to jsou?

- zničené vlasy
- normální vlasy
- zdravé vlasy
- reklamní vlasy


Někdo holt má štěstí a příroda k němu byla štědrá, jiný tolik štěstí nemá, ale umí si to vynahradit a zbytek se v tom tak nějak plácá. Ideální je samozřejmě první možnost, druhá není o nic horší. Jen ta třetí, kdyby raději nebyla. Každý chce mít kštici plnou nádherných zdravých loken, a proto jim vedle "ničení" dopřává i všemožnou (někdy až nemožnou) péči, jenomže to také nemusí být zrovna to pravé. Péče o vlasy je nesmírně důležitá, ale podle starého pravidla: "Nic se nemá přehánět." A u vlasů to platí dvojnásob.

Jak jsem se už zmiňovala výše, vlas tvoří tři vrstvy. Vnitřní (Medulla) část obsahuje určitý druh keratinu a především se nachází spíše jen u kořínků, proto nově rostoucí vlasy vypadají vždy nejlépe z celé délky. Na ní se nabaluje druhá vrstva (Kortex), která tvoří největší procento z celého vlasu a jedná se víceméně o keratinová vlákna, která se právě narušují barvením, žehlením a podobným zkrášlováním. Nakonec je pak třetí vrstva (Kutikula), což je šupinatý povrch vlasu, otevíraný a zavíraný šampony a balzámy. Velkou pomocnicí je pro něj poté vlasový maz, pomáhající mu vlasy ochránit před vnějšími vlivy. To už samo o sobě udává jisté rady, co pro vlasy můžeme dělat a co bychom naopak dělat neměly.
Pokud byste nastudovali podrobně složení vlasu, našli byste kromě uhlíku, vodíku, dusíku či kyslíku také spoustu vitamínů (železo, zinek, jód), nějaké proteiny (bílkoviny) a přibližně 20% aminokyselin (enzymy, hormony), což logicky naznačuje, že pokud budete přijímat dostatečně právě tyto vitamíny, proteiny i aminokyseliny, budete mít rovněž krásné vlasy. Tak jednoduché to ovšem není. Kde tedy začít?

Především si najděte opravdu dobré kadeřnictví :)
 
 

Reklama