timotei

REVIEW -> Timotei Nádherná bruneta / Timotei Deep Brunette

22. července 2014 v 15:12 | Michiyo Yokomura
Řada "Nádherná bruneta" byla druhým kouskem od Timotei značky, kterou jsem si koupila. Byla právě mezi novinkami, proto jsem ji chtěla ozkoušet. Nebyl to špatný kup, tak se mi už na poličce válí nedočkavě další novinka z olejové řady :D


Druh: šampon
Výrobce: Unilever
Obsah: 250 ml

Oficiální popis: Šampon Timotei Nádherná bruneta obohacený o přírodní výtažky z henny zvýrazňuje tmavě hnědé odstíny vlasů a zanechává je nádherně lesklé.


Druh: kondicioner
Výrobce: Unilever
Obsah: 200 ml

Oficiální popis: Kondicionér Timotei Nádherná bruneta obohacený o přírodní výtažky z henny zvýrazňuje tmavě hnědé odstíny vlasů a zanechává je nádherně lesklé.

Minule to byla recenze pro ty, které netrápí parabeny a silikony či další stále méně oblíbené věci ve vlasové kosmetice. Nyní si mohou promnout ruce i ti, kteří preferují přírodní výrobky. Timotei je totiž jedna z mála drogerkových značek, které se řadí mezi produkty víceméně nechemické s hezkým složením.
Dlouho jsem kolem téhle značky obcházela obloukem, ačkoli ani nevím proč. Měla jsem zafixováno, že mi dělá s vlasy neplechu, ale nedokážu si vybavit, proč jsem si o myslela. Snad nějaká zkušenost z dětství, kdo ví. Nakonec jsem se do ozkoušení právě Timotei šamponů a kondicionérů přeci jen dala a jako druhou volbou v pořadí byla právě Nádherná bruneta.
Už při prvním použití mě naprosto odrovnaly dvě věci. Vzhled šamponu a vůně. Jak vidíte na fotkách, je to jako tekuté hnědé "zlato", co se táhne a třpytí, prostě bomba. A vůně? Nemůžu si pomoci, ale mně to prostě připomíná žvýkačku. Sladkou, růžovou žvýkačku, co byla velkým hitem ještě v době, kdy jsem byla dítě. Rychle se vyžvýkala a stala se z ní neforemná tuhá hmota, ale voněla náramně! Takže umývání vlasů je už z tohohle pohledu zážitek. Kondicionér je hutnější, ale přiměřeně. Pro mě tak akorát, do délek a konečků se vnáší dobře a stejně pohodlně se i vymývá.
U balení se mi líbí klapající uzávěr, který je praktický pro mokré používání. Nevylámete si na něm nehty a nemusíte ani nahánět víčko všude po koupelně, když vám náhodou vypadne. Balení má pěkný design, tak jako celá tahle řada od Timotei a tvar lahviček je praktický.
Protože už nějaké zkušenosti s Hennou jako takovou mám, řekla bych, že její obsah v šamponu a kondicioneru je opravdu znát. Po umytí se vlasy skutečně více lesknou a barva působí živější, což jsem si ověřila i na odrostech. Mám tmavě hnědou, spíše studenou barvu vlasů, která sama o sobě není moc výrazná a je spíše mdlá, šampon ji však krásně rozzářil a přidal trochu zlatavého odlesku. To se mi hodně líbilo a nebýt pak zrzavého melíru, co jsem si dala, pořídila bych si tuhle řadu znovu. Pro brunetky je opravdu skvělá.


Doporučení: Za mě rozhodně ano! Pokud jste brunetky, ať už barvené či přirozené a chcete svou barvu ještě více rozzářit, kupte si řadu Nádherná bruneta. Jediný důvod, proč má pouze čtyři lišky je ten, že pro úplně suché vlasy to není nejvhodnější. Sice vám je zjemní, ale nehydratuje až natolik, kolik potřebují, takže v případě suchých vlasů se podívejte raději po řadě určené pro ně. Ale jinak neváhejte :)
 
 

Reklama