INSPIRACE

TIP -> 5 způsobů, jak si zpříjemnit podzim / 5 ways how to pleasant autumn

29. října 2014 v 23:31 | Michiyo Yokomura
Všude narážím na tvrzení, že podzim je nepříjemné a nejméně oblíbené roční období, které přináší spoustu splínů a špatných nálad. Fajn, taky jeu mě asi na posledním místě v oblíbenosti, ale že bych při podzimu trpěla na depky, to vážně říct nemůžu. Podzim si musí člověk umět užít. Vcítit se, naladit se na jeho melancholickou vlnu, která ovšem neznamená sedět doma a trucovat, že je zima, že prší, všude je bláto a ze šera mi je na nic.Jenomže jak toho docílit? Hodím vám sem pár tipů, jak si užívám podzim já :D

1 | 2 | 3 | 4 | 5

1) Holínky - Jestli vás tenhle módní hit nechytil jako mě, vůbec nevadí, protože vás nebudu nabádat k nošení "stylových" holínek po městě. Rozhodně byste ale nějaký ten pár měli mít doma a občas v něm vyrazit do přírody. Nejlépe těsně po dešti nebo klidně i při něm, pokud doma vyhrabete dostatečně velký deštník nebo pláštěnku. Holínky mají totiž jednu úžasnou vlastnost. Nepromokají. Takže co si takhle zavzpomínat na dětství a zaskákat si v kalužích? Pro odvážnější radím vyzkoušet i bláto. Je to totiž naprostá prča. Ano, sice se na vás budou kolemjdoucí dívat jako na blázna a ano, budete si jako blázni připadat, když sebou do bláta plácnete a půjdete domů jako naprostá čuňata. Ale je to odreagování k nezaplacení. A kromě toho, že bláto je bezvadná terapie pro pleť a můžete se blísknout pěknými holínkami, naprosto tím setřesete všechny starosti.

2) Muzika - To je lék na všechno, no ne? Je úplně jedno, co posloucháte nejraději, ale rozhodně neuškodí poslouchat jí nejen kvalitně. Naprosto jsem si oblíbila sérii sluchátek od švédské značky Happy Plugs, ve které si vybere asi úplně každý, co mu sedne. A já osobně neznám lepší relax, než na chvíli zavřít mláďata do skříně, nasadit sluchátka s muzikou na plné pecky a natřásat se po bytě, kde mě nikdo nevidí :D

3) Čaj - Osobně dávám přednost sypaným čajům před sáčkovými a favoritem jsou u mě čaje zelené a bílé. Ovocné a černé mi nevadí, ale příliš jim nedám. Leda tak brusinkový nebo ještě borůvkový, ty jsou fajn. Nicméně, na podzim je potřeba místo hrnku pořádný korbel, takže si udělejte radost a pořiďte si do výbavy jeden pořádně velký hrnek s roztomilým nebo povzbudivým motivem, ze kterého bude jedna radost usrkávat.

4) Svíčka - Díky dušičkám je podzim rájem pro svíčkování. Vždycky jsem si chtěla ozkoušet vlastnoruční výrobu, ale zatím jsem se k tomu nedopracovala, takže se spokojím s nákupem již hotových. Přestože mezi mé nejoblíbenější vůně patří levandule a šeřík, které pálím celoročně, momentálně jsem si na podzim sedla s vůní kokosu, kterou nabízí Ikea. Přijde mi to jako velice výstižná vůně pro podzimní sychravo, protože je nasládlá, ale ne příliš a zároveň v sobě má trochu té hřejivé exotiky. A co může být uvolňující než vejít do příjemně provoněné místnosti či v podvečer sledovat tančící plamínky?

5) Svetr - Venku sice může krásně svítit sluníčko, ale mrazíky se už plíží. Na podzimu mám nejraději ten přiměřený chlad, který pročistí vzduch a vše najednou působí mrazivou svěžestí, přičemž sluníčko ještě trochu hřeje. Takovéhle ovzduší nemá žádné jiné roční období, prot osi ho musíte náležitě užít. Vyprdněte se na to, že je venku mlhavo nebo poprchává. I brzká tma není na škodu. Vyražte ven do ulic a nasávejte. Relaxujte. Vypusťte problémy i starosti a užívejte si chvilku klidu. Na to si najde čas každý a pokud ne, můžete si to užívat i při chvátání do práce nebo do školy. Základem je ale zůstat v teple, což v tomhle podnebí pořádný svetr hravě zvládne. A ještě jsou tak suprově měkké! :)

WISHLIST -> Šicí mánie! / Sewing mania!

27. července 2014 v 21:14 | Michiyo Yokomura
Mám novou úchylku.
Ale jako vážně pořádnou. Vlastně to ani není nová úchylka. Je docela stará. Jenom zapomenutá a nerozvíjená. Ostatně, to je ideální stav pro úchylky, protože úchylky by se přeci neměly rozvíjet. To bychom pak byli zaplaveni úchyly s úchylkami. To není dobrá představa.


Představuji vám svůj šicí seznam, tedy co se chystám spáchat. Momentálně jsou to samé nezbytnosti pro děti, protože pro koho se nejlíp šijí blbosti, aniž by vám za to někdo nadával? Ano, pro děti! Nebudeme si nic nalhávat, z velké části mám děti především proto, abych zakryla fakt, že jsem vlastně docela divná, protože stále ujíždím na pohádkách, malování křídama na ulici a vyráběním absolutních blbostí ze všeho, co vám přijde pod ruku. Vždycky jsem byla trochu divnej pavouk.

Představuju vám tedy:

1) Šaty - Je léto, Mia je holčička a proto musí nosit šaty. Už jich má plnou skříň, ale ještě žádné made in máma, takže!

2) Polštáře do auta - Teda údajně to má být do auta, ale u nás zůstane zřejmě v postýlkách nebo kam je děti mrsknou.

3) Kámoš polštář - Verze do postele. Ale stejně jako u předešlého, může skončit naprosto kdekoli s jakýmkoli osudem. Chudák malej.

4) Mazlík Liška - Jednoduše řečeno - plochý plyšák. Žádná velká věda, nic novátorkského.

5) Přívěšek - A zase liška, jak překvapivé! Ale tomu se prostě nedá odolat.

6) Držák Sova - Zklamala jsem, není to liška. Ale na tohle se sova prostě hodí víc. A ten její výraz? Ten je prostě trefnej.

Takovýchle seznamů tu uvidíte ještě spousty, protože jak jsem řekla, je to jaký si druh zvrhlosti. Nicméně :D Moje úchylka je vlastně docela neškodná. Tedy alespoň do doby, dokud to je kam dávat a má to jiné uplatnění než válet se nevyužitě někde, kde to ani nedělá parádu, spíš bordel a je to absolutně k ničemu. Tak daleko naštěstí nejsem, ačkoli... Docela hrozí, že brzy budu ložní prádlo skladovat i na komíně :D

Šití a vzteklým strojům zdar!

OUTFIT -> Ležérní elegance podle Jessica Alba / Casual elegancy by Jessica Alba

24. července 2014 v 14:21 | Michiyo Yokomura
Protože ležérní styl je vhodný téměř na jakékoli nošení na kdejakou příležitost, vzala jse msi do placu další z hvězd, které ho přijaly za svůj. Tentokrát se jedná o dříve špatně oblékanou Jessicu, která se po letech opravdu vypilovala mezi skvěle oblékané celebrity a sluší jí to jedna radost :)

Oblečení jsem vybírala přibližně podobné podle nabídky dvou e-shopů, které jsem zvolila. Většina je opět z sheinside.com a kimonový kabátek z choise.com. Jedná se o trochu pohodlnější variantu, ale stejně stále elegantní, kterou můžete vzít na nákupy, obíhání i na kávu s přáteli :)


OUTFIT -> Pin-up Girl podle Rihanny / Pin-up Girl by Rihanna

24. července 2014 v 14:15 | Michiyo Yokomura
Mezi oblíbené módní chameleony se v poslední době zařadila právě barbadoská zpěvačka, která občas vytváří dost divoké kreace. Éra pin-up stylu, kterou si prošla, měla také pár divočejších kousků, raději jsem však zvolila jeden z těch decentních, který se hodí na běžné nošení a skvěle pasuje do teplých letních dnů, co nás přepadly :)

Oblečení jsem vzala z obchodu sheinside.com a doplňky s botami zase u choies.com, kde seženete krásné kousky.

OUTFIT -> Ležérně sexy podle Kim Kardashian / Casually sexy by Kim Kardashian

24. července 2014 v 13:49 | Michiyo Yokomura
Při úpravě celého konceptu blogu jsem se zamyslela nad tím, co vše bych tu chtěla vlastně mít. A protože mě stejně jako jiné věci zajímá i móda, rozhoupala jsem se k malému pokusu v podobě inspirací, jaké můžete vidět v některých fashion časopisech. Tam si vždy zvolí nějakou celebritu a podle jejího outfitu vytvoří obdobný z dostupných kousků. Nikdy jsem tomu nevěnovala velkou pozornost, takže je docela ironické, že mě to nyní napadlo ozkoušet. Ale řekla jsem si, proč ne :)

Jako první jsem zvolila Kim Kardashian. Podle mého to není zrovna běžná celebrita, ale v blogové sféře se těší velké oblibě a musím uznat, že vkus nemá špatný i na má měřítka. Veškeré kousky z jejího outfitu jsem vzala ze sheinside.com , kde jsou poměrně dobře dostupné komukoli za příznivé ceny.


TEMPLATE -> Kartičky se vzkazy / Cards with messages

24. července 2014 v 13:23 | Michiyo Yokomura
Nápad s kartičkami vznikl po porodu, když jsem jako dárek od prababičky dostala velké balení čokoládek v barevných obalech s různými osobními nápisy a zrovna se s M. neshodla, takže jsme kolem sebe kroužili jako dva kohouti a bublali. Není to zrovna romantická chvilka, ale známe to všichni. Občas prostě máme chuť své polovičky roztrhnout v půli a zavřít do sklepa. A protože jsme spolu nemluvili, po vychladnutí jsem se rozhodla napsat mu na malou kartičku obyčejný vzkaz v podobě jedné věty, který byl všeříkající. Kupodivu, zabralo to.

Od té doby jsem začala usmiřovací kartičky, jak jsem jim říkala, používat po každé větším rozporu. A musím uznat, že mě to docela začalo bavit. Je to jiné, než když přijdete a řeknete "Omlouvám se" a zároveň milé. Jelikož se ale nehádáme tak často, abych si používání takových vzkazů užila, řekla jsem si, že je přeci nemusím dávat jen při nějakých určitých příležitostech. Někdy vás napadne, že byste zrovna teď chtěli tomu dotyčnému něco říci, ale nemáte ho na blízku, tak vezmete mobil a napíšete sms nebo zavoláte. Je to rychlé, je to moderní, ale pro mě to postrádá určitého ducha a kouzlo dřívějších vyznání, která byla jen ústní nebo na papíru. Proto jsem zasedla k počítači a vytvořila si několik barevných vzkazů, s nimiž nakládám podle libosti. Jednou M. nějaký podstrčím k nachystanému obědu do práce, jindy mu ho jen tak položím na stůl, když jdu kolem něj a jindy ho vyvěsím třeba na jeho nástěnku. Příležitostí je spousta a vážně mě to baví. Hned mi to zlepší náladu a co je lepšího než vědomí, že jste někomu z blízkých zpříjemnili den :)

Pokud byste to chtěli také vyzkoušet, tady pár těch vzkazů máte ke stažení ;)


A když mi pak poreferujete, jak to u vás zapůsobilo a zda se to uchytilo, ráda si to přečtu ;)

TEMPLATE -> Jídelníček / Menu

24. července 2014 v 12:16 | Michiyo Yokomura
Všichni blízcí o mě vědí, že jsem neskutečný puntičkář a perfekcionista. Potrpím si poroto na různé blbinky v podobě rozvrhů, motivačních plánů, soupisů a dalších podobných metodách, které mi dopomohou dodržovat striktně to, co jsem si v duchu rozplánovala. Protože mám ale ráda stejnou měrou hezké a neobyčejné věci, co člověka hned tak neomrzí a nedýchají na něj nepříjemnou přísností povinnosti, snažím se je vždy uzpůsobit tak, aby byla radost do nich zapisovat, číst i odškrtávat a to nejen pro mě :)

Na začátek jsem proto vybrala jen takovou drobnost v podobě jídelníčku, který nám zatím visí jen na lednici v kuchyni, ale časem snad zaujme čestné místo na nástěnce, jež si do kuchyně už nějaký čas hodlám pořídit nad svůj rustikálně-zbytečný (dovětek pana Lišáka) stůl :)
Jedná se o čistě černobílou záležitost s obrysy oblíbených dobrot, co jsem posbírala po internetu a naaranžovala je kolem tabulek, do kterých vpisuji hodinu a skladbu pro snídaně, svačiny, obědy i večeře. Černobílou verzi jsem si zvolila z praktického hlediska - každý týden zasednu k prázdnému listu s propiskou a pastelkama a vybarvuju si podle nálady, takže mám každý týden trochu jiný jídelníček :) Je to rychlé odreagování a pro mě docela zábava, ač dětinská dle M. Jak mu ovšem s ledovým klidem říkám, brzy mě o ni beztak připraví Mia :D


Pro ty z vás, kteří patří mezi stejné nadšence nebo vám přijde z nějakého důvodu tenhle jídelníček vhod, mám ke stažení šablonu v plné velikosti přes Google Dokumenty. Stačí rozkliknout odkaz :)
A ještě přidávám anglickou verzi.

 
 

Reklama