ebelin

REVIEW -> Ebelin odlakovač / Ebelin nail warnish remover

22. července 2014 v 13:54 | Michiyo Yokomura
Druh: odlakovač na nehty
Výrobce: dm
Obsah: 125 ml


Oficiální popis: Šetrně a spolehlivě odstraňuje lak z nehtů. Vhodný i pro citlivé nehty. U umělých nehtů vyzkoušejte nejprve snášenlivost na malém místě.

Všimla jsem si, že názory na ebelin odlakovače se značně liší uživatel od uživatele. Někdo je s nimi velmi spokojený, jinému vůbec nevyhovují. Ale tak to má být.
Tenhle odlakovač jsem pořídila v rychlosti, když jsem akutně nějaký nový potřebovala a neměla čas se po drogerii příliš rozhlížet. Měli tam tenkrát vystavené dva, tenhle bez acetonu nebo modrou verzi s acetonem. Obvykle v tomhle příliš velký rozdíl nedělám, ačkoli znám všechny poučky o škodlivosti acetonu vůči nehtům, stejně jako horší funkce v bezacetonovém případě. Přesto jsem po chvilkovém váhání vzala právě verzi bez acetonu, jež má být vhodný i pro citlivé nehty. Moje nehty nejsou právě ukázkou pevných, kvalitních drápků, se kterými se mohou chlubit jiné slečny. Mám je poměrně měkké, tenké a štěpí se mi, tudíž jsem si říkala, že trochu šetrnosti nebude na zmar.
Odlakovač má být s vůní mandlí, tu jsem ovšem nikde nepostřehla. Přijde mi, že zapáchá stejně jako kterýkoli jiný odlakovač, dokonce možná hůře než některé jiné značky. Ale o vůni mi v tomto případě vůbec nejde, jelikož jde o chvilkovou záležitost. Byla jsem zvědavá spíše na jeho výsledky, které mě hodně zklamaly. Musela jsem použít značné množství na vatový tamponek, abych lak dostala vůbec dolů a přesto to bylo poměrně zdlouhavé šmudlání a drhnutí. Některé laky šly o něco lépe, jiné hůře, ale celkově se mi zdálo, že nikterak dobře neodlakuje žádný. Budiž, chybějící aceton asi dělá své. Vadí mi ale i zabarvování nehtů i kůžičky barvou odstraňovaného laku a nehty po odlakování nevypadaly ani příliš vábně. Udělal se na nich bílý povlak, který jsem následně drbala mýdlem a vodou, načež jsem musela nehty alespoň dvakrát pořádně promastit krémem (nejlépe olejem), aby vypadaly alespoň trochu k světu.


Doporučení: Jediné, co jsem snad nepozorovala, bylo zhoršení či zlepšení kvality nehtů při velmi častém používání, jemuž se bohužel nevyhnu. Dlouhodbě mi lak na nehtech totiž opravud nevydrží. Přesto bych tento odlakovač nikomu s nehty jako mám já nedoporučila. Existují určitě mnohem lepší varianty. Rozhodně ale nepochybuji, že třeba pro kvalitnější nehty je lak dostačující nebo dokonce velmi oblíbený.
 
 

Reklama