TAG -> Knihomole, povídej

11. ledna 2015 v 22:43 | Michiyo Yokomura |  PORTFOLIOFOX
1. MÁŠ DOMA URČITÉ MÍSTO PRO ČTENÍ?

Vůbec ne. Můžu číst absolutně kdekoli. V ložnici na posteli, v kuchyni na lince, v obýváku na gauči nebo u dětí na podlaze, stejně jako v koupelně ve vaně a na toaletě... Prostě všude. Ale nejčastěji využvám právě první a bohužel i poslední možnost, jelikož nikde jinde nemá chudák matka Liška trochu klidu :D

2. ZÁLOŽKA NEBO NÁHODNÝ KUS PAPÍRU?

Popravdě, nepoužívám ani jedno, ačkoli záložky jsou prostě stylová záležitost. Pokaždé si pamatuju, kde jsem přestala, ale je to trochu opruz, to přiznávám. Takže si zřejmě v blízkém horizontu nějakou tu záložku taky pořídím. Používat toaleťák totiž není úplně to nejlepší řešení. Pořád mi ho někdo krade!

3. MŮŽEŠ PŘESTAT ČÍST KDYKOLIV CHCEŠ, NEBO MUSÍŠ DOJÍT KE KONCI KAPITOLY, NAKONEC STRANY A PODOBNĚ?

Absolutně ne. Mám mánii, musím dočíst kapitolu, jinak nekončím. Muset přestat dřív je utrpení a musím dojít alespoň na stránku, která končí tečkou, jinak to nejde.


4. JÍŠ NEBO PIJEŠ BĚHEM ČTENÍ?

Piju pořád, piju neustále, takže i u čtení piju. A klidně i jím, nemám s tím problém. Naštěstí bývám natolik zručná, že si knihy obvykle nepokecám. Za to sama se zaseru jako prase. Ale hlavně, že kniha nemá újmu na kráse.

5. MŮŽEŠ ČÍST PŘI POSLOUCHÁNÍ HUDBY NEBO DÍVÁNÍ SE NA TELEVIZI?

Můžu, ale nedělám to ráda. Ruší mě to. Ale jakmile se začtu, druhou věc okamžitě přestávám vnímat. Pak už je mi to buřt.

6. JEDNA KNIHA, NEBO NĚKOLIK NAJEDNOU?

Jedna. Vždycky jenom jedna. Naposledy jsem víc knih najednou četla asi v deseti, každý den jednu kapitolu od každé, načež jsem zjistila, že je to naprostá blbost. Neplete se to, ale špatně se soustředíte a v závěru z té četby máte prd. Takže od té doby jen jednu knihu, i kdyby byla sebenudnější a četla jsem ji rok jako Postřižiny.


7. ČTENÍ DOMA NEBO KDEKOLIV?

Kdekoli. Jako s umístěním svého pozadí nemám problém ani s místem pro zbytek svého já. Klidně si budu číst venku, na otravné návštěvě tchýně nebo ve vlaku, stejně jako doma v posteli. Alespoň nemusím vnímat okolí.

8. ČTENÍ NAHLAS NEBO POTICHU VE TVÉ HLAVĚ?

Potichu! Absolutně nesnáším, když si někdo čte nahlas, i kdyby jen pro sebe potichu! Dokonce jsem nepříčetná, když někdo pohybuje jenom rty, jak si čte, to by mě trefil šlak, jak to vidím. Ani nevím proč, asi nějaká zhoubná traumatizující vzpomínka z dětství.

9. ČTEŠ DOPŘEDU NEBO PŘESKAKUJEŠ STRÁNKY?

Nooo, občas se kouknu na konec a přečtu si kousek, ale to dělám opravdu výjimečně. Jinak čtu vždycky ze předu a nepřeskakuju! Nemám ráda přeskakování, musím číst všechno, i ty nejblbější popisky.


10. NIČÍŠ OBAL NEBO HO PONECHÁVÁŠ JAKO NOVÝ?

Nemám ráda poničené obaly u knih, takže se je snažím zachovávat v původním stavu co možná nejdéle. Ale třeba taková Pýcha a předsudek, kterou jsem četla asi už stokrát, na to vypadá. Jako bych ji vytáhla ze smeťáku a ne z knihovny :D

11. PÍŠEŠ DO KNIH?

To ani omylem! Takové věci nemám ráda a otevírá se mi kudla v kapse, když se Mia hrne s pastelkou k některé z mých knížek. Ovšem pokud si maluje do svých, zůstávám relativně v chladu a klidu, jelikož jako dítě jsem na to měla přímo úchylku. Hlavně na vybarvování černobílých obrázků :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 11:14 | Reagovat

Heh, já už knížky ani nepůjčuji, protože málokdo se k nim chová se stejnou úctou a láskou jako já.

2 Michi Michi | Web | 12. ledna 2015 v 17:26 | Reagovat

[1]: To je pravda. Pár se mi jich taky nevrátilo. Proto půjčuju jen osvědčeným zákazníkům :D

3 báři báři | Web | 7. února 2015 v 0:46 | Reagovat

Vždycky jsem si připadala a považovala se za knihomola, ale poslední dobou, a hlavně s přibývajícími ročníky VŠ mám pocit, že knížky flákám víc, než by se mi líbilo. :D Co se týká tohohle tagu, tak se mi velice líbil. :)
Místo pro čtení? Když mě kniha zaujme, tak na něm nezáleží, hlavně musím mít šanci se soustředit. Ale když jsem unavená a otevřu knihu v posteli, tak to absolutně nemá cenu. :D Přestat číst v polovině kapitoly prostě neexistuje. Kdokoliv na mě začne mluvit, když čtu, vždycky odpovím - počkej, dočtu stránku. :D A čtení dopředu? To nemám ráda. Ač mě to láká sebevíc, nikdy jsem si nepřečetla poslední stránku knížky předtím, aniž bych měla ostatní kapitoly. A třeba kamarádka si přečte poslední kapitolu a podle toho si kupuje knihy. To já bych nemohla. Už by mě to nebavilo, kdybych věděla, jak to skončí. :) A jestli píšu do knih? Ne! Učebnice, to ano, tam si dělám poznámky a podtrhávám, ale beletrii - nikdy.

Ach, jak jsem ráda, že mi skončilo zkouškové a já se zase můžu vrhnout na čtení. Neskutečně mi to chybělo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama