Leden 2015

Mandarinkový květ

19. ledna 2015 v 22:33 | Michi |  RECEPTY
Po dlouhé době jsem se dala zase do pečení (Vánoce se na mně krutě podepsaly :D) a udělala rychlou verzi našeho oblíbeného koláče.


Ingredience

Korpus: 2 vejce, 1 lžíce teplé vody, 75 g krupicového cukru, 60 g polohrubé mouky, 1/4 lžičky prášku do pečiva

Krém: 250 g tvarohu, 180 g zakysané smetany, 50 g moučkového cukru

Poleva: 2 plechovky konzervovaných mandarinek, 50 ml vody, 1 lžička cukru, 1 želé v sáčku

Postup

1) Oddělíme si bílky od žloutků a z bílků vyšleháme tůhý sníh.
2) Žloutky s cukrema teplou vodou ušleháme do husté pěny.
3) Do pěny pomalu všleháme mouku s kypřícím práškem.
4) Nakonec opatrně vmícháme sníh a těsto vlijeme do připravené formy.
5) Pečeme na 180°C do zlatova.

1) Tvaroh vyšleháme do hladka se zakysanou smetanou.
2) Vmícháme moučkový cukr, množství korigujeme podle chuti.
3) Hladký krém natřeme na vychladlý korpus a dáme do chladu ztuhnout.
4) Po ztuhnutí poklademe krém kousky mandarinek do tvaru květu.

1) Šťávu z mandarinek doplníme vodou a přidáme cukr.
2) Pečlivě ve šťávě rozmícháme želatinový prášek, aby nevznikly cucky.
3) Za stálého míchání povaříme a poté necháme minutu schladnout.
4) Vlažné želé vlijeme na ovoce a dáme ztuhnout do chladu.

Cukr do želatiny dávat můžete a nemusíte, záleží jen na vaší chuti :)

Dermacol Obsesión Mascara

18. ledna 2015 v 23:49 | Michiyo Yokomura |  dermacol
Tak jako první z dekorativky si dáme rovnou řasenku, kterou jsem mezi posledními vyhmátla v naší špatně zásobené drogerii :D


Výrobce: Dermacol
Obsah: 9 ml
Cena: 149,-

Původně jsem měla v plánu sáhnout po řasence Imperial, aby mi pěkně ladila i s make-upem, který právě teď zkouším. Ale když jsem koukala do regálu, zaujala mě akce na Obsesión, která byla vyprodaná. Tedy téměř vyprodaná, protože jsem v zadu našla krčící se jednu tubu, po které jsem nakonec sáhla. Ale bylo to velké dilema! :D
Upřímně jsem neměla tušení, co vlastně má tahle řasenka dělat. Na sobě žádné popisky nemá a recenzi jsem na ni žádnou nečetla. Ale za 99,- to byla slibná koupě a když byla vyprodaná? Musela jsem se prostě přidat.
Poprvé jsem ji použila před odjezdem na oslavu narozenin. Byla jsem zvědavá, jaké s ní vykouzlím zázraky, takže jsem po ní hned sáhla. A musím říci, že mě velice překvapilo, jak se krásně nanášela. Ještě jsem u žádné řasenky nezaznamenala, že by se tak krásně hladce a lehce nanášela na řasy. Byl to podobný pocit, jako bych si je přetřela hydratačním krémem a hotovo. To se mi hodně zalíbilo. Ničeho dalšího zvláštního jsem si už nevšimla. Nezdálo se mi, že bynějak výrazně prodlužovala nebo snad zahušťovala, takže jsem ji hodnotila po prvním použití jako průměrnou řasenku. Ale super pro začátečníky díky lehkosti nanášení. Jenomže testovat výrobek jen jednou znamená podle mých zkušeností velkou chybu, takže jsem si vzala řasenku do parádyi na každé další líčení. A čím častěji ji používám, tím lépe jí přicházím na chuť.
Podle výrobce má sametově krémovou texturu, což vysvětluje lehkost a snadnost aplikace. Štěteček není špatný, ačkoli osobně fandím trochu delším a výraznějším štětinkám. S tímhle se ale pracuje dobře, takže je to čistě o osobním názoru.
Vůně je v podstatě nulová a to se mi u řasenky líbí. Vážně nemám ráda smraďochy, které páchnou takovým stylem, že vám téměř slzí oči. Ke všemu má být hypoalergení, což sice posoudit nemohu, ale oči mám docela citlivé a s touhle černotou se snesou bez problémů či slzení, takže na tom něco nejspíše bude. A černá je jak noc, o tom nepochybujte.
Jelikož má být řasenka inspirovaná španělskou vášnivostí, měla by to být parťačka přímo pro mě :D
Sice podle mého názoru nezahušťuje, ale řasy krásně zvýrazní a neslepuje. Cose týče prodloužení, tamsi úplně jistá nejsem, jelikož řasy mám celkem dlouhé i bez řasenek, takže tenhle fakt nikdynejsem pořádně schopná odpozorovat. Nicméně jí to podle mého nijak neškodí, protože řasy dělá i tak moc pěkné.
Za sebe bych ji rozhodně doporučila těm, co s řasenkami teprve začínají, protože aplikace je vážně bezvadně snadná. Hodí se taky velice dobře pro dení jemné líčení. Řasy zůstanou víceméně přirozené, ale krásně zvýrazněné, čímž vyniknou oči a uděláte dojem. Mně to vyhovuje ipři líčení s výraznými rty, kdy si oči obvykle už nelíčím nebo jen přidám tmavou linku. Přestože jsou moje oči dost malé, po použití Obsesión ožijí a vystoupí. A to je nejhlavnější!

Ich forma je vražda, já to říkám pořád

16. ledna 2015 v 21:37 | Michiyo Yokomura |  PORTFOLIOFOX
"Jestli existuje ráj jen ve snech, musím právě teď snít. Protože pokud tohle není ráj, nemám nejmenší tušení, jak vypadá…"

Byla jsem naprosto fascinovaná vším, co jsem viděla.
Palmy dosahovaly mnohem větší výšky než ovocné stromy, na které jsem byla z domova zvyklá, a jejich sytě zelené listy měly na délku nejspíše to samé, co já na výšku. Pokaždé, když jsem se na některou z nich podívala, přepadla mě úděsná chuť na kokos nebo banán.
"Timmy? Timmy!" zamávala jsem na chlapce a nadšeně se opřela o dřevěné zábradlí. Dlaně jsem položila na široké prkno s oprýskaným bílým nátěrem, břichem se zapřela o okraj a povytáhla jsem se, abych si výhled o něco více užila. Konečně jsem se dostala na pláž a byla to mnohem lepší podívaná, než jsem očekávala.
"Timmy, podívej se! Není to nádhera? Takhle vypadá ráj!" vykřikla jsem s úsměvem od ucha k uchu. Hleděla jsem na blankytně modré nebe téměř bez mraků a odrážející se paprsky slunce v divokých vlnách moře. Bílá písčitá pláž vytvářela dojem ještě tmavší vody, než byla ve skutečnosti, a hemžila se desítkami barevných dek s ručníky lidí, kteří si užívali volna koupáním a opalováním. Sledovala jsem stánky se zmrzlinou, ledovou třístí i rychlým občerstvením stojící u cesty, po které jezdili cyklisti s bruslaři. Všichni měli na obličeji veselé úsměvy, velké sluneční brýle s tmavými skly a každý druhý měl na sobě žabky a kraťasy. Bylo to fádní, ale odpovídající. A všechno dohromady? Fascinující.
Konečně jsem se odtrhla od zábradlí oddělující písek od betonové cesty a ohlédla se po malém blonďáčkovi. Na rozdíl ode mě pro něj návštěva pláže nebyla uchvacující, ani zajímavá. Mnohem více ho zajímaly všechny dobroty, které na mně mohl vyškemrat, a tak okouněl před každým stánkem dostatečně dlouhou dobu, aby si je zapamatoval. Mávla jsem na něj rukou ve znamení, aby si pospíšil a pokračovala jsem v naší cestě. Když jsem se po několika krocích znovu otočila, postával ještě pořád před hot dogy.

Beauty Benefit Cream Wash

13. ledna 2015 v 23:27 | Michiyo Yokomura |  dermacol
Jako první výrobek k lednovému Dermacol testování jsem vybrala BB wash, jelikož ho zkouším už poměrně dlouho. Ale přeevším proto, že na začátek je potřeba prubnout nějakou pořádnou bombu!


Výrobce: Dermacol
Obsah: 100 ml
Cena: 99,-

Tak nějak už netuším, jak se mi dostal do koupelny, ale pamatuju si, že mě v regále zaujal zkratkou BB. Protože když je něco BB a není to make-up, je to podezřelé.
S používáním jsem začala pomalu, zlehka, žádný stres. Nejdřív jsem se s ním jen odličovala, což bylo jednou za uherský rok, cosi budeme vyprávět. Chvilku mi proto trvalo, než jsem přišla na způsob, jak to dělat efektivně. Jistě, sice je na obale napsán způsob, jakým mycí krém používat, ale znáte to. Třikrát to zapomenete a v závěru si to stejně děláte po svém. Nicméně jsem došla k závěru, že kyž chci odlíčit cokoli od Dermacolu, stačí opravdu jednoduše opláchnout obličej, gel namatlat, napěnit a smýt. Pokud jde o některé jiné značky make-upu, osvědčilo se mi aplikovat to dvakrát po sobě, protože poprvé jsem vylezla ze sprchy s řasenkou od Maybelline tuším a vypadala jsem po jednom odlíčení jako mýval. Když se ale odlíčím na dvakrát, všechno je pryč.
Postupně jsem se dopracovala k používání krému jako denního čističe pleti. Pěkně dvakrát denně, večer si ho beru většinou rovnou sebou do sprchy, je to pohodlnější. Namočím si obličej, prstama napěním gel po obličeji a spláchnu. Voala, čisto. A nejen to. Musím říci, že jak obvykle krémy, gely, make-up a všechno ostatní slibuje přinejmenším dvě a více věcí navíc, tenhle plní všech 8 bodů s přehledem. Což mě vážně překvapilo. Na takový luxus nebývám zvyklá :D
Pleť v pohodě vyčistí a bez větších problémů i odlíčí, to jsem už zmínila. Tonizuje a hydratuje? To sakra jó! Nějakou chvíli jsem nepoužívala nic jiného krom BB wash, takže ani tonikum, ani krém, nic prostě a pleť byla lepší jak po všech těhle serepetičkách. Přísahám! Regeneraci bych taky odkývala, po ránu jsem nevypaala už tak přejetě jako předtím a zklidnění si myslím rovněž nechybí, protože mně obvykle všechny odličovače dráždí nebo pálí a tenhle je absolutně v pohodě. U rozzáření kývu, tam je to bez debat. Takže jak říkám, bezvadná věcička.
Akorát ta vůně nic moc, ale navyknete si. Zprvu mi přišla fakt na prd, ale postupně jsem si zvykla a momentálně mi je to už jedno. Prostě to nijak nevoní,ale ani nezapáchá. Krém je hodně hutný, spíše jako gel na vlasy a světle růžový. Pracuje se s ním ovšem suprově. Ihned se na pleti rozetře a rozpění,ovšem pokud ji máte skutečně mokrou! Jinak byste totiž drhli jak blázni :D
Podle výrobce je pro všechny typy pleti, což si myslím, že je pravda. A celkově to hodnotím jako vážně suprovou věcičku, která by neměla v žádné koupelně chybět. Teda rozhodně ne, pokud jste fanouškem Dermacol. A jestli ne, tak by vám na poličce stejně chybět neměl. O hodně se totiž připravíte a s pletí dělá fakt zázraky. Nebo ne, zázraky vyloženě ne. Ale vše, co slibuje, s přehledem!


TAG -> Knihomole, povídej

11. ledna 2015 v 22:43 | Michiyo Yokomura |  PORTFOLIOFOX
1. MÁŠ DOMA URČITÉ MÍSTO PRO ČTENÍ?

Vůbec ne. Můžu číst absolutně kdekoli. V ložnici na posteli, v kuchyni na lince, v obýváku na gauči nebo u dětí na podlaze, stejně jako v koupelně ve vaně a na toaletě... Prostě všude. Ale nejčastěji využvám právě první a bohužel i poslední možnost, jelikož nikde jinde nemá chudák matka Liška trochu klidu :D

2. ZÁLOŽKA NEBO NÁHODNÝ KUS PAPÍRU?

Popravdě, nepoužívám ani jedno, ačkoli záložky jsou prostě stylová záležitost. Pokaždé si pamatuju, kde jsem přestala, ale je to trochu opruz, to přiznávám. Takže si zřejmě v blízkém horizontu nějakou tu záložku taky pořídím. Používat toaleťák totiž není úplně to nejlepší řešení. Pořád mi ho někdo krade!

3. MŮŽEŠ PŘESTAT ČÍST KDYKOLIV CHCEŠ, NEBO MUSÍŠ DOJÍT KE KONCI KAPITOLY, NAKONEC STRANY A PODOBNĚ?

Absolutně ne. Mám mánii, musím dočíst kapitolu, jinak nekončím. Muset přestat dřív je utrpení a musím dojít alespoň na stránku, která končí tečkou, jinak to nejde.


4. JÍŠ NEBO PIJEŠ BĚHEM ČTENÍ?

Piju pořád, piju neustále, takže i u čtení piju. A klidně i jím, nemám s tím problém. Naštěstí bývám natolik zručná, že si knihy obvykle nepokecám. Za to sama se zaseru jako prase. Ale hlavně, že kniha nemá újmu na kráse.

5. MŮŽEŠ ČÍST PŘI POSLOUCHÁNÍ HUDBY NEBO DÍVÁNÍ SE NA TELEVIZI?

Můžu, ale nedělám to ráda. Ruší mě to. Ale jakmile se začtu, druhou věc okamžitě přestávám vnímat. Pak už je mi to buřt.

6. JEDNA KNIHA, NEBO NĚKOLIK NAJEDNOU?

Jedna. Vždycky jenom jedna. Naposledy jsem víc knih najednou četla asi v deseti, každý den jednu kapitolu od každé, načež jsem zjistila, že je to naprostá blbost. Neplete se to, ale špatně se soustředíte a v závěru z té četby máte prd. Takže od té doby jen jednu knihu, i kdyby byla sebenudnější a četla jsem ji rok jako Postřižiny.


7. ČTENÍ DOMA NEBO KDEKOLIV?

Kdekoli. Jako s umístěním svého pozadí nemám problém ani s místem pro zbytek svého já. Klidně si budu číst venku, na otravné návštěvě tchýně nebo ve vlaku, stejně jako doma v posteli. Alespoň nemusím vnímat okolí.

8. ČTENÍ NAHLAS NEBO POTICHU VE TVÉ HLAVĚ?

Potichu! Absolutně nesnáším, když si někdo čte nahlas, i kdyby jen pro sebe potichu! Dokonce jsem nepříčetná, když někdo pohybuje jenom rty, jak si čte, to by mě trefil šlak, jak to vidím. Ani nevím proč, asi nějaká zhoubná traumatizující vzpomínka z dětství.

9. ČTEŠ DOPŘEDU NEBO PŘESKAKUJEŠ STRÁNKY?

Nooo, občas se kouknu na konec a přečtu si kousek, ale to dělám opravdu výjimečně. Jinak čtu vždycky ze předu a nepřeskakuju! Nemám ráda přeskakování, musím číst všechno, i ty nejblbější popisky.


10. NIČÍŠ OBAL NEBO HO PONECHÁVÁŠ JAKO NOVÝ?

Nemám ráda poničené obaly u knih, takže se je snažím zachovávat v původním stavu co možná nejdéle. Ale třeba taková Pýcha a předsudek, kterou jsem četla asi už stokrát, na to vypadá. Jako bych ji vytáhla ze smeťáku a ne z knihovny :D

11. PÍŠEŠ DO KNIH?

To ani omylem! Takové věci nemám ráda a otevírá se mi kudla v kapse, když se Mia hrne s pastelkou k některé z mých knížek. Ovšem pokud si maluje do svých, zůstávám relativně v chladu a klidu, jelikož jako dítě jsem na to měla přímo úchylku. Hlavně na vybarvování černobílých obrázků :D

Čekám prince na bílém koni

9. ledna 2015 v 21:08 | Michi |  DENÍK
Znáte ty pohádky, že jo.
Princezna nebo chudá holka, to je víceméně jedno, čeká na svého zachránce v lesklé zbroji a na ušlechtilém oři, který jí vysvobodí z nesnází.
Přesně tímhle jsme od malička zblblí. Jenomže v realitě to už taková sláva není.
Tohle pondělí jsem měla vtipnou příhodu.
Vtipné na ní je, že není vtipná vůbec. Jednoduše řečeno, když jsem se kdysi ohlížela po princi, sáhla jsem pro ropuchu.
No budiž, splést se může každý, že jo.
Nicméně díky tomu jsem v pondělí dopadla tak, že jsem ve čtyři hodiny nerozhodně přešlapovala u vlakového nádraží a přemýšlela, co jako budu dělat. Kromě prázdné kabelky s papíry jsem u sebe totiž neměla absolutně nic. Teda ještě tam byl lesk na rty, ale pochybuju, že bych za něj lístek na vlak pořídila. A protože jízda na černo mi navozuje noční můry, rozhodla jsem se jít pěšky.
Co jako. Šla jsem to už tolikrát. Třikrát dokonce uprostřed noci.
Osm kilometrů není nic. Ani hodinka chůze po silnici.
Jenomže to nesmíte mít na nohách kozačky s 8 centimetrovými podpatky.
Ale šla jsem. Svižným tempem, nakolik mi boty dovolovaly, a v duchu jsem si říkala, že tohle by měla být přesně ta situace, kdy se ten princ objeví. A klidně bych mu odpustila, kdyby kůň nebyl bílý, ale třeba hnědý nebo černý.
Když jsem byla za čtvrtinou a cítila ten obrovský puchýř, co se mi začal dělat, nepohrdla bych ani fialovým koněm s puntíky. Hlavně, když by přijel a měl aspoň slušného jezdce.
Jenomže princ nikde. Nevím, kde se stala chyba, ale pokračovala jsem pěkně po svých až do půlky, přičemž jsem žmoulala mobil v ruce a přemýšlela, jestli nemám zvolit nouzový plán.
Nouzovým plánem chápejte výměnu prince za hrdinu, v mém případě velmi dobrého kamaráda, u kterého bych žadonila o vstřícnou mužskou pomoc slečně v nesnázích. A přestože vím, že by neodmítl, stále jsem tvrdohlavě odolávala využít přítele na telefonu. Jsem totiž nesnesitelně hrdá a nerada přiznávám, že něco tak úplně nezvládám.
Nicméně před vidinou, že v lednu půjdu bosa, by dost možná ustoupila i moje zabejčenost. Jenomže ani tak bych nezavolala, protože si ho šetřím jako Popelka poslední oříšek :D
Vždycky si řeknu, že mě může potkat něco horšího, a potom ho teprve budu prosit o pomoc. Zvážila jsem proto i jiné známé, ale když jsem to poměřila s tím, jak často se jim ozvu jinak, zavrhla jsem to. Ještě by to vypadalo, že si vzpomenu, jen když něco potřebuju.
Takže jsem šlapala statečně dál, s nohama sedřenýma, kotníkem bolavým. A dvakrát jsem málem hodila šipku do škarpy, protože někteří řidiči nejen, že nezastaví, ale ještě jedou jako šílenci.
Nu, nakonec mě za půlkou cesty vyzvedl táta. Aleluja.
Takhle jsem skončila jen se solno-bylinnou lázní na chodidlech a druhý den chození na boso, protože i nošení pantoflí bolelo. Puchýře mám opravdu výstavní.
Už se nemůžu dočkat, až si to zase zopáknu. A pohádkám nevěřím ani ťuk. Princové vás totiž nezachrání. Oni se na vás suveréně vyprdnou! :D

Měsíc s DERMACOLEM

7. ledna 2015 v 22:08 | Michi |  PORTFOLIOFOX
Tak se mi zdá, že příliš možností, jak ještě trochu originálně provádět recenze na kosmetiku a podobné věcičky, už není. Nebo lépe řečeno, nebyly vymyšleny :D Proto jsem splodila jeden neoriginálně originální způsob, kterým to budu dělat já :D
Každý měsíc si zvolím nějakou značku, kterou budu chtít ozkoušet a celých 30 dní (respektive 31) ji budu testovat. A přitom průběžně přidávat články s recenzemi, popřípadě i tutoriály, pokud bude zájem tak neúnosný :D


Jako první jsem zvolila svou velice oblíbenou značku, kterou je právě Dermacol.
Protože Dermacol vyrábí jak dekorativní kosmetiku, tak pečující, objeví se tu výrobky obou druhů.

Na co se můžete těšit?

- tělové krémy
- pleťové krémy
- micerální voda
- multiaktivní mycí krém
- samoopalovací krém
- pár kousků dekorativní kosmetiky

A k tomu ještě přibude značka Colgate pro ústní hygienu.

- zubní pasta Max White One Active
- zubní niť Total
- ústní voda Max White One

To je vše, co se tu během ledna postupně objeví ozkoušeno a vypodobněno s mým (skromným) názorem :D
Máte nějaké typy, na co bych se měla v dekorativce zaměřit? Vaše favority? Popřípadě, čemu se raději vyhnout?

PĚSTÍCÍ PÉČE

5. ledna 2015 v 21:58 | Michiyo Yokomura

KOSMETIKA

5. ledna 2015 v 21:15 | Michiyo Yokomura

KNIHY

4. ledna 2015 v 23:40 | Michiyo Yokomura