REVIEW -> Dokonalá žena je blbka!

5. prosince 2014 v 0:58 | Michi

Autor: Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Serie: -
Nakladatelství: Malý princ
Cena: 161,-

Obsah: Rádoby humorné pojetí několika dobře míněných rad dvou sester, které chtějí ženy ušetřit zbytečného trápení nad honbou za dokonalostí. Pokud nejste prototyp dokonalé ženy a netoužíte se jím stát (nebo toužíte a máte trochu zbvrácené uvažováné), naučí vás kniha, jak se s tím poprat bez výčitek.
Koupila jsem ji, protože mě stála 30 Kč. Nebyl to tedy kup roku a ani jsem od toho neměla příliš očekávání, líbila se mi aledocela obálka a já si řekla, že ty peníze můžu obětovat, abych zjistila, co za cenné rady se tam nachází.
Když jsem se do veledíla pustila, došla jsem po pár stranách k názoru, že vlastně příliš nechápu, co tam píšou. Celou dobu jsem se totiž domnívala, že ta kniha má být příručka, jak ze sebe udělat dokonalou ženu, tudíž blbku, protože abyste byli dokonalé ženy, musíte být prostě blbky, jelikož o chytré ženy s názorem dnešní muži nestojí. Teprve v polovině knížky jsem pochopila pravý význam a motiv. Ona z vás nemá udělat dokonalé ženy. Ona vás má naučit igorovat, že nejste dokonalé ženy a omluvit si to sama před sebou. A klidně i před někým jiným.
Po tomhle velkolepém zjištění mi to začalo dávat smysl a já přestala mít pocit, že buď jsem úplě blbá já nebo autorky. Ale ani tak jsem toho příliš nepochytila. V některých pasážích mi to přišlo unylé, v jiných přitažené za vlasy a někde jsem se alespoň zasmála, když nic jiného.
Po dočtení jsem došla k závěru, že nejsem ani dokonalá žena, ani ta nedokonalá, protože se pohybuju někde mezi jejich příklady. Tudíž to potvrdilo mou domněnku o tom, že jsem nedokonale dokonalá. A pokud to slovo napíšete tolikrát za sebou jako právě já teď, přestane vám absolutě dávat smysl. To mě přivádí a myšlenku, že dokonalost je tím pádem taky úplný nesmysl a můžeme to hodit za hlavu. Dokonalost totiž znamená nudu!


Doporučení: Popravdě řečeno mě nenapadá jediný důvod, proč by si to někdo měl přečíst. Snad pro zajímavost, dejme tomu. Ale obálka je opravdu pěkná, takže přinejhorším ji můžete koupit, nečíst a jen si ji vystavit do knihovny, abyste působili více jako typické ženy. Hloupé a povrchní, které čtou tyhle blbosti. Mužským čtenářům to nedoporučuji vůbec, protože by se jim z toho mohl zavařit mozek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama