REVIEW -> Antique Bakery

2. prosince 2014 v 21:10 | Michi
Předloha: série Antique Bakery manga
Režisér: Yoshiaki Okumura
Hudba: Chemistry

Obsah: K překvapení všech si Keiichirou Tachibana otevře vytoužený obchod se sladkostmi ve starožitném stylu. Nikdo nechápe, proč se po svém zážitku z dětství rozhodl právě pro vedení cukrárny, ale nebrání mu. A obchod začne brzy vzkvétat díky Yusukemu Ono, skvělému šéfcukráři.
S pomocí nadšeného pojídače sladkostí, Eijiho Kandy, v kuchyni a prostoduchého Chikageho Kobayawaky na place, se z Antique Bakery stane velmi oblíbený obchod se stálými zákazníky a Keiichirovou šancí dopadnout svého únosce.


Původně jsem si myslela, že mě to nebude vůbec bavit. Ačkoli mám ráda shounen ai tématiku, příliš mě neberou příběhy, kde vystupují samí "chlapáci" a není tam žádný kluk, co je spíš holka :D Ale protože jsem nevěděla, po čem sáhnout, a protože je to zasazené do cukrárny, což je téma, které mě velice zajímá, stáhla jsem si to. A nelitovala.
Nemůžu říci, kterou z postav jsem si oblíbila nejvíce, protože semi líbily všechny stejně. Pánové si prostě nekonkurují, ani kdyby chtěli. Na každém jsem si našla něco sympatického a kupodivu ne nesympatického :D
U děduly se mi líbila přímočarost, pochroumaná minulost a jeho humor. A jeho reakce na vyvinuté ženy je bezvadná :D U Eijiho se mi líbilo nadšení a zápal, se kterým se pustil do cukrařiny a samozřejmě bodoval s neustálým rozčilováním šéfa. Yusuke mě pobavil hned od začátku a v průběhu jsem si ho oblíbila. Je to svým způsobem nevýrazná osobnost, ale má své kouzlo, které je dobře ztvárněné v jeho podstatě "ďábelského gaye" :D A nakonec chudák Chikage, zakřiknutý, nešikovný a rozpačitý. Neumím si takového chlapa ve své blízkosti představit, protože by mě na jednu stranu neskutečně vytáčel a na druhou mi přišel hrozně roztomilý :D Ostatní postavy mě nezaujaly, i když sestra Yusukeho se mi kupodivu velice zamlouvala.
Zpracování příběhu mi vyhovovalo, ačkoli konečné rozuzlení mě značně neuspokojilo. Čekala jsem trochu výraznější konec, ale nemusel by to být zrovna happy end. Klidně opak, ale ne tak sirové a víceméně nezakončené. Nevím, jestli to byl záměr autora, že by se mohl k dílu případně někdy vrátit, tak či tak mě tím nepotěšil. Na druhou stranu to však k celému konceptu i průběhu anime docela pasovalo. Celkově je děj hodně uvolněný, nijak výrazný a spíše odpočinkový. Neděje se tam nic drastického, v podstatě to pořádný děj ani nemá. Jen se zlehka nakračuje podle příběhu Keiichira a k tomu se připojuje na počátku několik neškodných mini příběhů, které vyústí v rozuzlení toho hlavního. Nenásilné a po náročném dni docela vítané odreagování. Pořád se ale nemůžu srovnat s tou zvláštní kresbou, když se vcházelo do nějakých budov. To 3D pojetí mě strašně rozrušovalo :D


Doporučení: Pro nadšence shounen ai je to víceméně povinnost shlédnout. Pr osotatní je to záležitost v kusu nebo potřeb. Jestli toho máte nad hlavu a chcete si ji pročistit u něčeho zcela nenásilného a prostého, zkoukněte to. O čas vás to zbytečně neokrade. A může se vám to nakonec i zalíbit :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 3. prosince 2014 v 14:04 | Reagovat

Díky za tip. ;)

2 Michi Michi | Web | 3. prosince 2014 v 22:26 | Reagovat

[1]: Tak u tebe jsem zrovna čekala, že už to máš dávno předávno shlédnuto :D

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 13:46 | Reagovat

[2]: Já jsem těch shonen ai zase až tolik neviděla, na to jsou experti jiní. :D

4 Michi Michi | Web | 4. prosince 2014 v 21:15 | Reagovat

[3]: Jo ták :D To je potom jiná :D Já si říkám, proč jsem se ke sledování anime vrátila zrovna tak, že nejrpve shlédnu kdejaké shonen ai, než se pustím do dalších... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama