Říjen 2014

TIP -> 5 způsobů, jak si zpříjemnit podzim / 5 ways how to pleasant autumn

29. října 2014 v 23:31 | Michiyo Yokomura |  INSPIRACE
Všude narážím na tvrzení, že podzim je nepříjemné a nejméně oblíbené roční období, které přináší spoustu splínů a špatných nálad. Fajn, taky jeu mě asi na posledním místě v oblíbenosti, ale že bych při podzimu trpěla na depky, to vážně říct nemůžu. Podzim si musí člověk umět užít. Vcítit se, naladit se na jeho melancholickou vlnu, která ovšem neznamená sedět doma a trucovat, že je zima, že prší, všude je bláto a ze šera mi je na nic.Jenomže jak toho docílit? Hodím vám sem pár tipů, jak si užívám podzim já :D

1 | 2 | 3 | 4 | 5

1) Holínky - Jestli vás tenhle módní hit nechytil jako mě, vůbec nevadí, protože vás nebudu nabádat k nošení "stylových" holínek po městě. Rozhodně byste ale nějaký ten pár měli mít doma a občas v něm vyrazit do přírody. Nejlépe těsně po dešti nebo klidně i při něm, pokud doma vyhrabete dostatečně velký deštník nebo pláštěnku. Holínky mají totiž jednu úžasnou vlastnost. Nepromokají. Takže co si takhle zavzpomínat na dětství a zaskákat si v kalužích? Pro odvážnější radím vyzkoušet i bláto. Je to totiž naprostá prča. Ano, sice se na vás budou kolemjdoucí dívat jako na blázna a ano, budete si jako blázni připadat, když sebou do bláta plácnete a půjdete domů jako naprostá čuňata. Ale je to odreagování k nezaplacení. A kromě toho, že bláto je bezvadná terapie pro pleť a můžete se blísknout pěknými holínkami, naprosto tím setřesete všechny starosti.

2) Muzika - To je lék na všechno, no ne? Je úplně jedno, co posloucháte nejraději, ale rozhodně neuškodí poslouchat jí nejen kvalitně. Naprosto jsem si oblíbila sérii sluchátek od švédské značky Happy Plugs, ve které si vybere asi úplně každý, co mu sedne. A já osobně neznám lepší relax, než na chvíli zavřít mláďata do skříně, nasadit sluchátka s muzikou na plné pecky a natřásat se po bytě, kde mě nikdo nevidí :D

3) Čaj - Osobně dávám přednost sypaným čajům před sáčkovými a favoritem jsou u mě čaje zelené a bílé. Ovocné a černé mi nevadí, ale příliš jim nedám. Leda tak brusinkový nebo ještě borůvkový, ty jsou fajn. Nicméně, na podzim je potřeba místo hrnku pořádný korbel, takže si udělejte radost a pořiďte si do výbavy jeden pořádně velký hrnek s roztomilým nebo povzbudivým motivem, ze kterého bude jedna radost usrkávat.

4) Svíčka - Díky dušičkám je podzim rájem pro svíčkování. Vždycky jsem si chtěla ozkoušet vlastnoruční výrobu, ale zatím jsem se k tomu nedopracovala, takže se spokojím s nákupem již hotových. Přestože mezi mé nejoblíbenější vůně patří levandule a šeřík, které pálím celoročně, momentálně jsem si na podzim sedla s vůní kokosu, kterou nabízí Ikea. Přijde mi to jako velice výstižná vůně pro podzimní sychravo, protože je nasládlá, ale ne příliš a zároveň v sobě má trochu té hřejivé exotiky. A co může být uvolňující než vejít do příjemně provoněné místnosti či v podvečer sledovat tančící plamínky?

5) Svetr - Venku sice může krásně svítit sluníčko, ale mrazíky se už plíží. Na podzimu mám nejraději ten přiměřený chlad, který pročistí vzduch a vše najednou působí mrazivou svěžestí, přičemž sluníčko ještě trochu hřeje. Takovéhle ovzduší nemá žádné jiné roční období, prot osi ho musíte náležitě užít. Vyprdněte se na to, že je venku mlhavo nebo poprchává. I brzká tma není na škodu. Vyražte ven do ulic a nasávejte. Relaxujte. Vypusťte problémy i starosti a užívejte si chvilku klidu. Na to si najde čas každý a pokud ne, můžete si to užívat i při chvátání do práce nebo do školy. Základem je ale zůstat v teple, což v tomhle podnebí pořádný svetr hravě zvládne. A ještě jsou tak suprově měkké! :)

Kontaktuj mě! / Contact me!

27. října 2014 v 23:27 | Michiyo Yokomura |  PORTFOLIOFOX
Ahoj všichni!

Potřebujete mi napsat? Máte nějaké otázky? Chcete s něčím poradit? Hledáte či nabízíte spolupráci? Nebo si chcete jen pokecat?

Tak mi neváhejte napsat na mail:


Snažím se odpovídat co nejdříve podle svých časových možností. Budu ráda za vaše zprávy :)