TAG -> Deset skutečností o Lišce/ Ten fackt about Fox

24. července 2014 v 13:31 | Michiyo Yokomura |  PORTFOLIOFOX
Blogový řetězec jsem naposledy sepisovala někdy v obodbí puberty nebo těsně po ní, nemám tedy ani ponětí, zda jsou pravidla stále stejná nebo se změnila. Ať tak či onak, budu se tvářit, že o tom nic nevím a sepíši vám několik náhodných věcí, které mě napadnou jako první :) Nedivte se tedy, pokud nebudou mít souvislost nebo to budou naprosté pitomosti.

Skutečnost č. 1

Miluju lišky.
Většinou patří mezi nejoblíbenější zvířata kočky, psi nebo koně, u mě jsou to ovšem od nepaměti lišky. Co na nich vidím nedokáži říci, ale ať už jde o lišky polární nebo obecné, jsem z nich unešená a sbírám je jako plyšáky. Zatím mám jen pár kousků, jedna je ale například z Rakouska a další až z Holandska, odkud mi je přivezla Em :) Neustále dětinsky doufám, že jednou budu mít živou lišku doma jako mazlíčka.


Skutečnost č. 2

Měřím 159 cm.
Ano, jsem hrozný prcek :D Mohu ovšem s hrdostí říci, jak mi to nikterak nevadí a jsem naopak docela ráda za svůj malý vzrůst. Někdy by se pár centimetrů navíc šiklo, ve většině případů mi však neschází. Jen je někdy nepraktické muset téměř pokaždé zaklánět hlavu, když s někým mluvím :D

Skutečnost č. 3

Uchovávám si svou dětinskost.
Zatímco M. to naprosto nesnáší a považuje to u dospělé ženy za určitý nedostatek, já jsem za to vděčná :) Mám občas záchvaty dětskosti, které přesahují meze únosti (zbožňuju vymalovávání omalovánek, patlání modelíny nebo kreslení křídama venku na chodníku), z těch mě ovšem M. pokaždé probudí a s trpělivostí počká, než se vytrucuji. Jinak se odvažuji tvrdit, že je má dětskost v mezích normálnosti a obohacuje mě to. Ke všemu mám nyní děti, takže spoustu svých "nedospělých" nápadů a choutek několik let úspěšně zamaskuji rolí obětavé maminky :D

Skutečnost č. 4

Zbožňuji pečení.
Celkově ráda trávím čas v kuchyni. Baví mě vaření a ráda chystám svým blízkým různé dobroty, přesto se to nevyrovná potěšení, jež mi přináší pečení či celkově tvoření nějakých zákusků/pochutin. Na Vánoce jsem byla schopná péci od rána do večera a splácat tak 33 druhů cukroví, jehož by bylo snad i více, kdyby mě netlačil čas. O Velikonocích zase neustále vyhledávám staročeské recepty a jinak jsem schopná péci alespoň dvakrát do týdne. Naštěstí celá rodina sladké miluje, takže nemám problémy se zbytky :) Také mám neustálou potřebu hledat nové a nové recepty, popřípadě zkoušet od jednoho více verzí, abych si poté vybrala tu nejlepší a zařadila si ji do své rozrůstající se pekařky (obdoba kuchařky :D)


Skutečnost č. 5

Nemám ráda zdrobněliny.
Ačkoli je to možná trochu zvláštní, od malička si na ně nepotrpím. Nelíbí se mi ve většině případech zdrobňování jmen, byla jsem proto vždy ráda za to, které jsem dostala, jelikož je právě jedno z těch, které jen tak nezdrobníte.Nepoužívám zdrobněliny ani při rozhovoru s někým druhým a ve většině případech se nestane, abych zdrobnělinu použila v psané formě. To už musí opravdu být nebo se musím přemoci, pokud mám pocit, že je to na místě, abych se do těchto "roztomilostí" pustila. Proto se mi docela těžko vedou konverzace nebo čtou články, kde se to těmihle něžnůstkami jen hemží. Na druhou stranu nejsem žádný škarohlíd a při určitých situacích mám zdrobněliny ráda jako kdokoli jiný :)

Skutečnost č. 6

Jsem koumpounofobik.
Netuším, kde jsem k tomu přišla, ale už od malička nesnáším knoflíky na oblečení a nedostali byste na mě nic, kde ty dírkaté potvory jsou. Jsem však lehký případ, takže neječím a neutíkám, když někde uvidím položený knoflík :D Nevadí mi je ani přišívat nebo s nimi pracovat, snesu je i u jiných lidí na oblečení a neštítím se je obejmout. Není mi jen příjemné, když se mi dostanou k obličeji, tudíž jsou pro mě tabu propínací svetry, halenky, košile nebo trička, kde se knoflíky nachází. Vadí mi ale jen některé druhy, u kalhot je například vůbec neřeším :)

Skutečnost č. 7

Baví mě pěstování květin a ostatních plodin.
Kdybych měla k dispozici dostatečně velkou zahradu, budu na jedné půlce spravovat malý park a na druhé farmařit mezi políčky, keři a ovocnými sady :D Nejraději bych totiž pěstovala všemožné druhy ovoce a zeleniny a měla obrovské lány svých neojblíbenějších květin. To bych si pak mohla připadat jako na starém anglickém venkově, kde byly soukromé parčíky u všech lepších stavení :) Musím se však současně spokojit jen s omezenými prostory bytu, takže pěstuji pouze v květináčích a truhlících, co se jen dá.


Skutečnost č. 8

Musím dělat více než jednu věc zároveň.
Hrozně nerada ztrácím drahocený čas, proto musím dělat alespoň dvě věci zároveň. Jinak mám pocit, že jsem tím ztrávený čas zbytečně promrhala. Běžně tak vařím a peču zároveň, přičemž sleduji film a zabývám se dcerou. Nebo se věnuji dceři a zároveň spracovávám koncept do business plánu. Dokonce jsem schopná malovat pokoj, u toho prát a dělat střihy na hračky. Pro někoho k zbláznění, pro mě nezbytná nutnost. Akorát mě občas trápí, že nedokáži jen tak sedět u filmu či seriálu a bavit se sledováním.

Skutečnost č. 9

Bytostně nemám ráda hmyz.
Ať je to jakýkoli druh, hmyz opravdu v lásce nemám. Ostatní zvířata ano, snad jen s výjimkou některých mořských potvor, ale hmyz jsem si nikdy neoblíbila. Především červi, housenky a kousavce jako klíšťata, štěnice a jim podobné. Mravenci mi ale například nevadí, asi se mi v podvědomí drží z dětství Frerda mravenec :D

Skutečnost č. 10

Chci být paní spisovatelka.
Oproti jiným blogerkám je to zřejmě neobvyklé a celkově ve sféře mých známých to není právě běžná touha. Záměrně nepíši vytoužené povolání, jelikož i u spisovatelů, kteří se svou činností živí, mi nepřijde zcela namístě hodnotit jejich psaní čistě jako práci. Na psaní pohlížím trochu jinak a jednou bych chtěla být víc než obyčejná autorka něčeho, co si možná sem tam někdo koupí nebo přečte. Přála bych si dosáhnout úspěchu srovnatelnému s J.A., ale tak vysoká cílevědomost by mohla být pilou, která mi tu vysněnou větev podřeže. Takže se držím při zemi a jdu na to zlehka :)


Pokud bude chtít někdo tenhle rychlo tag vyplnit a zvěřejnit na svém webu, budu ráda. Hlavně mi nezapomeňte přihodit do komentářů odkazy, abych se mohla podívat a něco si o vás přečíst, až se navrátím z porodnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama