SERIAL TIP -> Game of Thrones / Hra o trůny

27. července 2014 v 16:58 | Michiyo Yokomura
Kdo by tuhle kultovní záležitost neznal, že? Z filmového zpracování pod taktovkou HBO se stala naprosto monstrózní záležitost, která knižní úspěch zcela zastiňuje. Ale není se čemu divit. Spousta lidí nečte, to především a pokud se do něčeho pustí koprodukce HBO kanálu, je o úspěch postaráno předem.

Předloha: sága Píseň ohně a ledu, Georg R. R. Martin
Hudba: Ramin Djawadi
Herci: Kit Harington, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey

Oficiální popis: Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...

Ani mě šílenství z Hry o trůny neminulo. Zaznamenala jsem ho již v počátcích, ale nevěnovala mu pozornost. Ostatně jako vždy :D I když mám seriály od HBO ráda, neměla jsem nějak potřebu se na tenhle podívat. Proto jsem se mu úspěšně vyhýbala hezky dlouhou dobu. Dokud na něj nenarazil i M.
Dávali tenkrát nějaký díl ze druhé řady a jeho o natolikzaujalo, že to musel stáhnout. Fajn, tak jsme tomu podívali na zoubek.
Po shlédnutí první série téměř na jeden zátah bylo rzohodnuto. Líbí se nám to a líbí se nám to dost, proto jsme během druhého a třetího dne shlédli i druhou řadu komplet. Po nějaké odmlce přišla i řada číslo tři. Do té doby jsem byla ze seriálu víceméně nadšená. Jenomže když vyvraždili v podstatě všechny postavy, které jsem si oblíbila, přestalo mě to bavit. Říkala jsem si, že je to až přehnaně vraždící, souložící, nechutný a celově docela zvrhlý. Co bych ovšem chtěla, když knižní předlohu píše chlap...
Teď už se na to dívám jen ze setrvačnosti. A také proto, že je tam ještě pár postav, kterým fandím a chci vědět, jak to s nimi skončí. I když mám nepříjemný pocit, že už teď tuším závěr celé téhle serie. Jenomže s tímhle pocitem se dohaduji naprosto při všem, tudíž to nusím brát rezervovaně :D
Co se týče pojetí nebo režii, je seriál výborný, jak se dalo čekávat. Obsazení herci je podle mého názoru skvostné jako jejich herecké výkony, přestože se většinou nejedná o velké hvězdy se spoustou zkušeností. Hudba je rovněž poutavá a způsob, jakým seriál pohazuje v průběhu scény z několika různých míst země, není nepříjemný a dobře se sleduje. Jediné mínus, které to pro mě má, ale což je u HBO naprosto běžné, je až příliš drsné a surové pojetí. Sexem, sprosťárnami a nechutnostmi se tam scény přímo hemží a někdy mám co dělat, abych to zlostně či znechuceně nevypla. Jsou prostě věci, které vidět nemusím, i když se jedná jen o smyšlenost.
Jinak není co vytknout, seriál j opravdu povedený a pro fanoušky fantasy nebo přímo knižní ságy je to bonbonek na vrcholu šlehačky, kterou vytváří knihy :)


Doporučení: Pokud jste zvědaví, máte rádi výrobky z dílny HBO nebo vás baví žánr fantasy především, neváhejte to zkusit. Pro slabší povahy ale dopředu říkám, že tohle není nic pro vás :) Je to jen pro ty otřelé duše, které jen ak něco nerozháží. Vy budete mít skvělý žážitek a seriál, na který se rádi podívají jak pánové, tak dámy :) Jen vás možná zarazí či otráví fak, že seriál vychází poměrně pomalu. Co rok, to jedna série. Vražedná pravda pro skladní fanoušky :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 11:05 | Reagovat

Zrovna GoT u mě patří k věcem, které mě i přes všeobecné nadšení nějak minuly, respektive viděla jsem první díl a ten mě nedonutil k tomu, abych chtěla vidět i další. ^^" Ale třeba tomu někdy i s knižní předlohou na chuť přijdu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama