REVIEW -> Ebelin odlakovač / Ebelin nail warnish remover

22. července 2014 v 13:54 | Michiyo Yokomura |  ebelin
Druh: odlakovač na nehty
Výrobce: dm
Obsah: 125 ml


Oficiální popis: Šetrně a spolehlivě odstraňuje lak z nehtů. Vhodný i pro citlivé nehty. U umělých nehtů vyzkoušejte nejprve snášenlivost na malém místě.

Všimla jsem si, že názory na ebelin odlakovače se značně liší uživatel od uživatele. Někdo je s nimi velmi spokojený, jinému vůbec nevyhovují. Ale tak to má být.
Tenhle odlakovač jsem pořídila v rychlosti, když jsem akutně nějaký nový potřebovala a neměla čas se po drogerii příliš rozhlížet. Měli tam tenkrát vystavené dva, tenhle bez acetonu nebo modrou verzi s acetonem. Obvykle v tomhle příliš velký rozdíl nedělám, ačkoli znám všechny poučky o škodlivosti acetonu vůči nehtům, stejně jako horší funkce v bezacetonovém případě. Přesto jsem po chvilkovém váhání vzala právě verzi bez acetonu, jež má být vhodný i pro citlivé nehty. Moje nehty nejsou právě ukázkou pevných, kvalitních drápků, se kterými se mohou chlubit jiné slečny. Mám je poměrně měkké, tenké a štěpí se mi, tudíž jsem si říkala, že trochu šetrnosti nebude na zmar.
Odlakovač má být s vůní mandlí, tu jsem ovšem nikde nepostřehla. Přijde mi, že zapáchá stejně jako kterýkoli jiný odlakovač, dokonce možná hůře než některé jiné značky. Ale o vůni mi v tomto případě vůbec nejde, jelikož jde o chvilkovou záležitost. Byla jsem zvědavá spíše na jeho výsledky, které mě hodně zklamaly. Musela jsem použít značné množství na vatový tamponek, abych lak dostala vůbec dolů a přesto to bylo poměrně zdlouhavé šmudlání a drhnutí. Některé laky šly o něco lépe, jiné hůře, ale celkově se mi zdálo, že nikterak dobře neodlakuje žádný. Budiž, chybějící aceton asi dělá své. Vadí mi ale i zabarvování nehtů i kůžičky barvou odstraňovaného laku a nehty po odlakování nevypadaly ani příliš vábně. Udělal se na nich bílý povlak, který jsem následně drbala mýdlem a vodou, načež jsem musela nehty alespoň dvakrát pořádně promastit krémem (nejlépe olejem), aby vypadaly alespoň trochu k světu.


Doporučení: Jediné, co jsem snad nepozorovala, bylo zhoršení či zlepšení kvality nehtů při velmi častém používání, jemuž se bohužel nevyhnu. Dlouhodbě mi lak na nehtech totiž opravud nevydrží. Přesto bych tento odlakovač nikomu s nehty jako mám já nedoporučila. Existují určitě mnohem lepší varianty. Rozhodně ale nepochybuji, že třeba pro kvalitnější nehty je lak dostačující nebo dokonce velmi oblíbený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama