IT -> Jak přeformátovat flash disk / How to reformat flash disk

22. července 2014 v 15:27 | Michiyo Yokomura |  NÁVODY
Pokud se vám už někdy stalo, že vám flashka nechtěla ukládat soubory a vy netušili proč, je nejspíše potřeba ji přeformátovat.

Protože má Mia období pohádek a já mám ráda filmy v dobré kvalitě, sem tam některé blu-ray umístím na flashku a přes ní pustím na televizi. Je to praktičtější a rychlejší, než stále vyměňovat disky v přehrávači. Jenomže na to je zapotřebí usb s větší kapacitou, takže jsem nově pořídila 64 GB flash disk, na který se toho vejde podstatně více než na jeho polovičního kolegu.
Jenomže když jsem se tam pokusila nahrát některé soubory, hlásilo mi to neustále chybu a nedostatek místa na uložišti. Říkala jsem si, kde je problém, když je flashka prázdná, až mě napadlo zkontrolovat její formátování. Běžně jsou totiž takovéto věcičky naformátované od výrobce na FAT 32, což byla i tato. Problém zjištěn.
FAT32 totiž nepodporuje soubory větší než 4 GB, proto je nutné usb přeformátovat na NTFS, u něhož neznám hranici, ale bude dost vysoká. Jakmile to uděláte, můžete přesouvat soubory o různých velikostech bez problémů.
A jak se to dělá?

1) Jaký formát má vaše flashka zjistíte, když dáte složku Počítač, pravým tlačítkem kliknete na jednotku Flash drive a dáte Vlastnosti.


2) Zobrazí se vám tabulka, kde v Obecném najdete položku Systém souborů. Pokud tam máte napsáno FAT32, je nutné formátovat.


3) Znovu ve složce Počítač klikněte pravým tlačítkem myši na Flash drive a dejte Formátování.


4) V zobrazené tabulce dáte u Systému souborů si místo exFAT zvolíte NTFS a dáte Spustit.


5) Do pár minut máte hotovo a můžete nahrávat soubory dle libosti.

Jen si dejte pozor, abyste před formátováním měli usb prázdné, jelikož přeformátováním se vše smaže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama